CZ EN SK
Home> Tiskové středisko > Obraz, který pomůže aneb Naděje je na prodej

Tiskové středisko

6. listopadu 2009
Obraz, který pomůže aneb Naděje je na prodej

Tuto středu se v krásném prostředí restaurace Fluidum na Praze 3 uskutečnila vernisáž benefiční výstavy pro Nadaci Rakovina věc veřejná. Výstava potrvá do 23.12. 2009 a prezentují se na ní díla tří českých autorů: Pavla Grégra, Martina Paladina a Ondřeje Růžičky. Netradičně o akci referujeme ústy jedné milé návštěvnice:

Již když jsem vstoupila do prostor této restaurace, dýchla na mě milá a přitom i melancholická atmosféra. Není divu, téma rakoviny není právě veselé, to vím až moc dobře. K této atmosféře rozhodně přispěl i Honza Musil, který celou vernisáží provázel, a který zde nebyl jen coby moderátor, ale zároveň člověk, který ví, že rakovina je nemoc, která si opravdu nevybírá. Svým přirozeným a milým projevem uvítal všechny hosty a představil hlavní cíl této benefiční výstavy. Kromě toho, že jsou všechna vystavená díla na prodej, v průběhu celé výstavy se bude navíc dražit jeden z obrazů Pavla Grégra. Jeho vyvolávací cena je 12 000 Kč. Skvělá myšlenka, zvlášť v tomto předvánočním čase. Na místě jsem se rozhodla. Ještě nevím který, mám dva favority, ale jeden obraz koupím. Bude to skvělý vánoční dárek pro mou mámu, která svádí s rakovinou též svůj boj. Udělám jí radost a zároveň podpořím výzkum a dám tak naději dalším pacientům.

Můj velký obdiv si získal i vážený host vernisáže MUDr. Petr Džubák, Ph.D., který představil blíže nadaci, její aktuální projekty a především světoznámý úspěch při vývoji nové účinné látky Olomoucin. K tomu snad jen dodám velkou poklonu a respekt.
Na poslední chvíli na vernisáž doběhla i známá modelka Vlaďka Erbová a kromě toho, že je opravdu půvabná, cítila jsem z ní velkou sílu, kterou v sobě našla při boji právě s touto nemocí.

Takže za sebe děkuji všem osobnostem, které se nebojí sdílet své pocity a zkušenosti v boji s touto zákeřnou nemocí a dávají tak ostatním naději. Mé díky patří i umělcům, kteří tento bohulibý projekt podporují a osobně věřím, že výstava vydělá co nejvíce prostředků a zachrání tak další životy.
Ze srdce Vás na ni proto všechny zvu, protože pomoci může každý.
BN

Fotogalerie z vernisáže
Fotogalerie ukázek děl autorů

Novinky

Školení TransituNXT v Praze

2. 5. 2019 proběhne v čase 15:00- 17:00 školení TransituNXT v Praze.

více informací


STAR Czech na Jeronýmových dnech v Praze

V sobotu 3. 11. 2018 se zúčastníme Jeronýmových dnů v Praze. Naleznete nás pro konzultace v místnosti číslo 15 v přízemí. V jiném sále, sále číslo 16, se také dozvíte od 14:00 novinky ze servisního balíčku SP10 pro Transit NXT.

více informací


Školení TransituNXT v Ostravě

12. 11. 2018 proběhne v čase 11:00-12:30 školení TransituNXT v Ostravě.

více informací


Školení TransituNXT v Brně

20. 9. 2018 proběhne v čase 10:00-12:30 školení TransituNXT v Brně.

více informací


MindReader pro Outlook

Doplněk do Outlooku se schopností vlastního učení získal cenu za inovace.

více informací 

 

Archiv novinek

Podporujeme: Rakovina věc veřejná Portus Praha Akce Cihla
2009 © STAR Czech s.r.o., Krymská 18/238, 101 00, Praha 10, tel.: +420 233 355 377,