CZ EN SK
Home> Tiskové středisko > Obraz, který pomůže aneb Naděje je na prodej

Tiskové středisko

6. listopadu 2009
Obraz, který pomůže aneb Naděje je na prodej

Tuto středu se v krásném prostředí restaurace Fluidum na Praze 3 uskutečnila vernisáž benefiční výstavy pro Nadaci Rakovina věc veřejná. Výstava potrvá do 23.12. 2009 a prezentují se na ní díla tří českých autorů: Pavla Grégra, Martina Paladina a Ondřeje Růžičky. Netradičně o akci referujeme ústy jedné milé návštěvnice:

Již když jsem vstoupila do prostor této restaurace, dýchla na mě milá a přitom i melancholická atmosféra. Není divu, téma rakoviny není právě veselé, to vím až moc dobře. K této atmosféře rozhodně přispěl i Honza Musil, který celou vernisáží provázel, a který zde nebyl jen coby moderátor, ale zároveň člověk, který ví, že rakovina je nemoc, která si opravdu nevybírá. Svým přirozeným a milým projevem uvítal všechny hosty a představil hlavní cíl této benefiční výstavy. Kromě toho, že jsou všechna vystavená díla na prodej, v průběhu celé výstavy se bude navíc dražit jeden z obrazů Pavla Grégra. Jeho vyvolávací cena je 12 000 Kč. Skvělá myšlenka, zvlášť v tomto předvánočním čase. Na místě jsem se rozhodla. Ještě nevím který, mám dva favority, ale jeden obraz koupím. Bude to skvělý vánoční dárek pro mou mámu, která svádí s rakovinou též svůj boj. Udělám jí radost a zároveň podpořím výzkum a dám tak naději dalším pacientům.

Můj velký obdiv si získal i vážený host vernisáže MUDr. Petr Džubák, Ph.D., který představil blíže nadaci, její aktuální projekty a především světoznámý úspěch při vývoji nové účinné látky Olomoucin. K tomu snad jen dodám velkou poklonu a respekt.
Na poslední chvíli na vernisáž doběhla i známá modelka Vlaďka Erbová a kromě toho, že je opravdu půvabná, cítila jsem z ní velkou sílu, kterou v sobě našla při boji právě s touto nemocí.

Takže za sebe děkuji všem osobnostem, které se nebojí sdílet své pocity a zkušenosti v boji s touto zákeřnou nemocí a dávají tak ostatním naději. Mé díky patří i umělcům, kteří tento bohulibý projekt podporují a osobně věřím, že výstava vydělá co nejvíce prostředků a zachrání tak další životy.
Ze srdce Vás na ni proto všechny zvu, protože pomoci může každý.
BN

Fotogalerie z vernisáže
Fotogalerie ukázek děl autorů

Novinky

Školení TransituNXT v Ostravě

5. 10. 2021 proběhne v čase 12:30 - 14:00 školení TransituNXT

v Ostravě.

více informací


Školení TransituNXT v Brně

5. 11. 2021 proběhne v čase 10:00 - 12:30 školení TransituNXT

v Brně.

více informací

Archiv novinek

Podporujeme: Rakovina věc veřejná Portus Praha Akce Cihla
2009 © STAR Czech s.r.o., Krymská 18/238, 101 00, Praha 10, tel.: +420 233 355 377,