CZ EN SK
Home> Tiskové středisko > STAR Czech úspěšně prezentoval služby a software skupiny STAR na 52. mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

Tiskové středisko

1. října 2010
STAR Czech úspěšně prezentoval překladatelské služby a software skupiny STAR na 52. mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

Na 52. mezinárodním strojírenského veletrhu v Brně společnost STAR Czech s.r.o., člen STAR Group pro Českou a Slovenskou republiku, již tradičně prezentovala nabídku překladatelských služeb a softwaru.

„Jsem hrdý, že právě v České republice probíhá jeden z největších strojírenských veletrhů v Evropě a největší takto specializovaný veletrh v regionu. I letos byla pro nás účast na veletrhu velmi úspěšná,“ říká ředitel STAR Czech Ing. László Jankovics.

Letos byl na stánku k vidění i robot, který humornou formou seznamoval návštěvníky s tím, jak efektivně dokáže STAR zpracovávat cizojazyčné texty a takto přeložené texty opakovaně využívat. „Robot vtipně vysvětloval, že přeložené texty dokážeme znovu použít v další klientově zakázce tak, že automatické návrhy softwaru Transit nesnižují kvalitu celého textu. Software totiž text překladateli pouze nabízí, neumísťuje jej přímo na příslušnou pozici. Překladatel tak má stále pod kontrolou kvalitu svého díla,“ pokračuje Ing. Jankovics a dodává, že texty se mezi jednotlivými zákazníky nikdy nekombinují, jak se občas noví partneři mylně domnívají. „Texty nelze využívat u zakázek jiných zadavatelů z mnoha důvodů. Tím hlavním je terminologie, každá společnost má svůj okruh odborných výrazů, které se často značně odlišují. Dalším důvodem je náš závazek utajení obsahu dokumentů. V rámci STAR Group často překládáme pro více společností ze stejného oboru a je nemyslitelné, abychom dokumenty jakkoli vzájemně kombinovali,“ vysvětluje Ing. Jankovics.

Na stánku byl také samozřejmě představen i překladatelský software STAR Transit NXT, který pracuje s tzv. fuzzy logikou a překladovou pamětí. Návštěvníci se mohli seznámit i s dalšími aplikacemi pro usnadnění práce s cizojazyčnými texty a dalšími službami, jako jsou například odborné korektury vlastního překladu. „Netrváme na tom, že musíme všechny texty překládat. Mnoho našich partnerů má ve svých provozech vlastní překladatele. Někdy se ale stává, že si překladatel není zcela jist správností překladu či stylistikou. V těchto případech nabízíme odbornou a jazykovou korekturu textů,“ dodává Petr Schnepp, manažer obchodu STAR Czech.

V rámci doprovodného programu veletrhu proběhly také dva semináře na téma efektivní lokalizace technické dokumentace do cizích jazyků. „Velký zájem o semináře z řad exportních firem nás velmi potěšil, stejně jako rostoucí zájem o překlady do asijských jazyků, které STAR pravidelně zpracovává pro řadu klientů,“ říká Ing. Jankovics, který také semináře vedl. „V budoucnu plánujeme pravidelné semináře ve školicí místnosti naší kanceláře, protože zájem o zefektivnění a optimalizaci tvorby a překladu manuálů je obrovský.“

STAR také v souvislosti se strojírenským veletrhem zahajuje zvláštní kampaň, ve které při objednávce překladatelských služeb v termínu od 4. do 18. října 2010 bude každá desátá normostrana textu pro nové zákazníky přeložena zdarma. „Víme, že ne všichni měli možnost nás na veletrhu navštívit, a proto neomezujeme kampaň pouze na jeho návštěvníky. Každou desátou normostranu zdarma přeložíme všem novým zákazníkům, kteří si v tomto období překlad na našem obchodním oddělení objednají,“ upřesňuje Ing. Jankovics. „Chce-li klient získat slevu, musí společně s objednávkou zaslat elektronický voucher, který si může stáhnout na internetových stránkách www.star-transit.cz,“ dodává.
 

O společnosti

STAR Czech s.r.o. je pobočkou STAR Group pro Českou a Slovenskou republiku. STAR Group zajišťuje služby cizojazyčné komunikace, tedy nejen překlady, ale i lokalizaci a grafickou úpravu dokumentace, elektronické publikování aj. Dále nabízí software pro celý překladatelský a lokalizační proces. STAR Group je trvale rostoucí mezinárodní společností s obratem více než 2,9 miliardy korun, působí ve 45 pobočkách na čtyřech kontinentech a nabízí služby pro více než 70 řečí v různých jazykových kombinacích.

Více informací naleznete na www.star-transit.cz nebo si je vyžádejte na .net či telefonu +420 724 239 364.
 

 

Novinky

Školení TransituNXT v Ostravě

5. 10. 2021 proběhne v čase 12:30 - 14:00 školení TransituNXT

v Ostravě.

více informací


Školení TransituNXT v Brně

5. 11. 2021 proběhne v čase 10:00 - 12:30 školení TransituNXT

v Brně.

více informací

Archiv novinek

Podporujeme: Rakovina věc veřejná Portus Praha Akce Cihla
2009 © STAR Czech s.r.o., Krymská 18/238, 101 00, Praha 10, tel.: +420 233 355 377,